Społeczni liderzy spotkali się w Wygiełzowie

Podczas XII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Chrzanowskiego podziękowaliśmy organizacjom pozarządowym za codzienną pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Kobiety i mężczyźni pozują do zdjęcia
Fot. Forum odbyło się w Dworze z Drogini na terenie skansenu w Wygiełzowie

W programie forum były prezentacje powiatowych NGO's, wręczenie nagród Starosty Chrzanowskiego OPTIMO MODO i BONUM FACERE oraz spotkanie integracyjne przy palenisku. Spotkanie poprowadzili Magdalena Pagacz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Piły Kościeleckiej i Michał Gut z UKS Sportowe Dzieciaki. Tegorocznym laureatem Nagrody Starosty Chrzanowskiego OPTIMO MODO zostało Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica. Wyróżnienia w ramach Nagrody Starosty Chrzanowskiego OPTIMO MODO - w najlepszy sposób trafiły do Stowarzyszenia Przyjaźni Miastu oraz Towarzystwa Oświatowego Ziemi Chrzanowskiej.
Przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Chrzanowie Wicestarosta Bartłomiej Gębala wręczył również Nagrody Starosty Chrzanowskiego BONUM FACERE -czynić dobro - dla osób zasłużonych w budowie społeczeństwa obywatelskiego Powiatu Chrzanowskiego. Lauretami nagród zostali: Anna Górska, Józef Haduch, Maria Kramarczyk, Marcin Kobierski, Jolanta Kozyra, Irena Kurzańska, Janina Łukasik, Stanisław Nijaki i Irena Pasecka.