Znamy laureatów konkursu fotograficznego

Wicestarosta Bartłomiej Gębala wręczył nagrody laureatom konkursu ogłoszonego przez Powiat Chrzanowski „W lecie w chrzanowskim powiecie”.

Fot. Wicestarosta Bartłomiej Gębala z laureatami konkursu

W konkursie rywalizowały osoby fotografujące zawodowo, jak również amatorzy. Podczas oceny jury zwracało uwagę na jakość wykonania, oryginalność i wyjątkowość zdjęcia. Decyzja o wyborze najlepszych fotografii nie należała do najłatwiejszych, a komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie.
Laureaci:
I miejsce – Piotr Pawelczyk – „Poranne mgły widziane z Balina w kierunku Chrzanowa”
II miejsce – Paulina Nelec – „Wspólne żeglowanie na Zalewie Chechło”
III miejsce – Katarzyna Wicher – „W stronę słońca”
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 2 tys. zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce) i 1000 zł (III miejsce).
Wyróżnieni:
Komisja konkursowa wyróżniła Otylię Pytlak za pracę „Lustrzany świat”, Michała Rutynę za „Most do przeszłości” oraz Roberta Kowalczyka za pracę „Pola słoneczników w Balinie”.
W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Nagrodzone prace można zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. Wystawa trwa do 11 grudnia.
Był to trzeci z rzędu konkurs fotograficzny Powiatu Chrzanowskiego. Pierwszy w 2021 roku odbył się pod hasłem „Piękno Ziemi Chrzanowskiej”, drugi w 2022 roku „Wiosna, ach to Ty!”.