Chrzanowski SOSW zaprosił na kolejny festiwal "Pięknie żyć"

Czy na co dzień zwracamy szczególną uwagę na to, jakie kolory nas otaczają? Czy dostrzegamy piękny błękit nieba, albo zieleń traw? Słowem, czy potrafimy cieszyć się drobnostkami? Jakie to niezwykle potrzebne do szczęścia, przekonywali dziś organizatorzy VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Pięknie żyć", dzięki którym dziecięca widownia mogła zachłysnąć się szaloną feerią cudnych barw.

Fot. Festiwal ma na celu integrację osób w różnym wieku

Podczas festiwalu, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie wystąpili: Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Niepubliczne Terapeutyczne Przedszkole „Promyk”, SOSW w Oświęcimiu , Przedszkole Samorządowe nr 10 w Chrzanowie, Szkoła Podstawowa nr 8 w Trzebini, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie, oddziały przedszkolne, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Libiążu, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Brata Alberta w Trzebini, Świetlica Terapeutyczna w Chrzanowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chrzanowie, Klub absolwenta, Zespół Placówek Oświatowych im. Józefa Bema w Woli Filipowskiej 40.

Starosta Andrzej Uryga objął wydarzenie honorowym patronatem. Patronat medialny: Tygodnik „Przełom”, miesięcznik "Integracja" oraz portal Niepełnosprawni.pl. Współorganizatorem festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Chrzanowie.