Mikołaj Kozłowski mistrzem ortografii

W VIII Powiatowym Turnieju Ortograficznym Pióro Starosty Chrzanowskiego otrzymał Mikołaj Kozłowski z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. Drugie miejsce zdobyła Olimpia Smaga z tej szkoły, a trzecie Zuzanna Dubiel z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.

Fot. Mikołaj Kozłowski z ZSTU w Trzebini odbiera nagrodę od Starosty Andrzeja Urygi

W VIII Powiatowym Turnieju Ortograficznym o „Pióro Starosty Chrzanowskiego" wzięli udział wszyscy laureaci z poprzedniego roku, więc konkurencja była ogromna. Do walki o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Chrzanowskiego stanęli uczniowie z pięciu szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół w Libiążu, Zespołu Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie,  II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych z Trzebini. Najwięcej nagród w tym roku otrzymał Zespół Szkół Techniczno- Usługowych w Trzebini. Turniej zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini. Współorganizatorem było Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie. Autorem tekstu dyktanda była Anna Likus.

Zwycięzcy

I miejsce oraz „Pióro Starosty Chrzanowskiego” Mikołaj Kozłowski z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych, pod kierunkiem Anny Słowik

II miejsce Olimpia Smaga z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini, pod kierunkiem Anny Słowik

III miejsce Zuzanna Dubiel z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, pod kierunkiem Moniki Majcherczyk