Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Konferencja dla organizacji pozarządowych powiatu chrzanowskiego. Rozwój, Komunikacja i Koordynacja.

Powiat chrzanowski wychodząc naprzeciw potrzebom organizacji pozarządowych zaprasza na Konferencję Rozwój, Komunikacja i Koordynacja.

Konferencja połączona z warsztatami będzie okazją do zdobycia fachowej wiedzy i integracji lokalnych NGO.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do dnia 4 marca 2024 r. za pośrednictwem skrzynki mailowej: ngo@powiat-chrzanowski.pl

 

W programie:
Wykład: Mała organizacja, wiele tematów - jak sprawnie zarządzać sprawami małej organizacji pozarządowej?
Jednym z największych wyzwań w zarządzaniu organizacją pozarządową jest wielość i różnorodność zadań, które stają przed zarządami. Wykład jak dopilnować najważniejsze aspekty i równocześnie nie zginąć w gąszczu spraw.

Wykład: Finansowanie działań NGO w oparciu o różnorodne źródła i mechanizmy.
Stabilność finansową organizacji najlepiej oprzeć na kilku źródłach, dopasowanych do specyfiki jej działań oraz możliwości zespołu organizacji. Ciekawe i mniej znane mechanizmy pozyskiwania środków oraz aktualny przegląd źródeł grantowych, w tym zbliżających się konkursów unijnych.

Warsztaty do wyboru:
1. Za nami rok pełen sukcesów! Czyli o komunikowaniu efektów działań organizacji.
Jak podsumowywać i komunikować działania organizacji. Formalne obowiązki NGO w zakresie sprawozdawczości merytorycznej jak i dobre praktyki w komunikowaniu efektów działań NGO. Kiedy, komu i w jaki sposób najlepiej prezentować sprawozdania merytoryczne.

2. Czy leci z nami pilot? Czyli jak zaangażować i skoordynować zespół członków i wolontariuszy NGO.
Przełożenie zapału do nowego pomysłu na codzienne i wytrwałe działanie jest jednym z największych wyzwań w prowadzeniu zespołu NGO. Praktyki i narzędzia, które ułatwią zapanowanie nad komunikacją w zespole i mobilizowanie wszystkich do działania.


Prowadzący:

Joanna Czarnik – ekspertka ds. NGO, menadżerka społeczna, psycholog, trenerka, mentorka. Członkini Zarządu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych oraz prezeska Biura Edukacji i Finansów (działalność gospodarcza Fundacji BIS). Od kilkunastu lat zarządza organizacjami pozarządowymi oraz projektami edukacyjnymi i animacyjnymi. Wspiera liderów w inicjowaniu działań i radzeniu sobie z wyzwaniami w przewodzeniu innym. Prowadzi szkolenia i mentoring z zakresu zarządzania organizacją pozarządową, m.in. zarządzanie zespołem, zarządzanie finansami, pozyskiwanie środków na działalność. Pomaga rozwijać lokalną aktywność społeczną, wspiera powstawanie nowych inicjatyw i organizacji pozarządowych oraz sieciowanie i współpracę między organizacjami pozarządowymi.

Katarzyna Wychowaniec - z wykształcenia pedagożka i animatorka społeczno- kulturowa. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w sektorze pozarządowym, jak i w instytucjach kultury. Animatorka, trenerka, doradczyni, organizatorka oraz koordynatorka wielu projektów, działań społecznych, kulturowych oraz ekologicznych. Autorka warsztatów, scenariuszy oraz narzędzi edukacyjnych (gry planszowe, kreatywne zeszyty ćwiczeń, bajki Kamishibai, słuchowiska ect.). Z trzecim sektorem związana od ponad 10 lat, z Fundacją BIS współpracuje od ponad 5 lat. W ramach działań BISu lideruje i prowadzi sieć Centrów Organizacji Pozarządowych. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń oraz doradztwie z zakresu pisania wniosków konkursowych, pozyskiwania środków na działania, planowania i budowania strategii działań w organizacjach.

Mateusz Gigoń – w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych pracuje jako animator, doradca ds. NGO, specjalista w Centrach Organizacji Pozarządowych. Z wykształcenia pedagog oraz asystent osoby niepełnosprawnej. W III sektorze od 2014 roku. W tym czasie zajmował się m.in. pracą z osobami w różnych grupach wiekowych (również marginalizowanymi społecznie i osobami z niepełnosprawnościami) oraz koordynacją projektów edukacyjnych. Wspiera NGO w analizie źródeł finansowania i pozyskiwaniu środków na działalność, w pisaniu wniosków konkursowych oraz skutecznej realizacji projektów. Pomaga także w zapewnianiu dostępności działań NGO dla osób ze szczególnymi potrzebami.