Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

VI Konferencja Naukowa

Naprawdę nie potrzebujesz chemii, żeby poczuć się spełnionym! - przekonywali uczestnicy konferencji naukowej "Śmierć na raty: zagrożenia substancjami psychoaktywnymi" zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chrzanowie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie.

Uczestnicy konferencji
Fot. Spotkanie odbyło się pod patronatem Starosty Chrzanowskiego Andrzeja Urygi
 
 
Konferencja dotyczyła trudnego, ale niestety istniejącego problemu dotykającego młodych, czyli zagrożenia substancjami psychoaktywnymi. Prelegenci przedstawili zagadnienie z różnych stron, omawiając skalę zjawiska, pracę w terapii uzależnień oraz profilaktykę. Ponadto, była możliwość zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi używania środków psychoaktywnych.

Zagrożenie uzależnieniem od substancji psychoaktywnych to wciąż aktualny problem. Zbigniew Krempicki, certyfikowany terapeuta w swoim wystąpieniu uświadomił słuchaczom, że uzależnienie to choroba przewlekła i nieuleczana. St. sierżant Kinga Korbel zaprezentowała szerzej spektrum dostępnych substancji psychoaktywnych, ich działanie, skutki oraz konsekwencje prawne. W przerwie uczestnicy konferencji mieli możliwość spojrzenia przez narko i alkogogle, a także poznać akcesoria wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków.

 

Czy wiesz, że....

Konferencja zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chrzanowie wpisuje się w Małopolski Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2022-2026.