Poprawa efektywności energetycznej w budynkach chrzanowskiej lecznicy

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie Dyrektor Artur Baranowski podpisał umowę z wykonawcą – firmą BUDMET na wykonanie termomodernizacji budynków lecznicy w ramach poprawy efektywności energetycznej.

Cztrech mezczyzn podpisuje dokumenty
Fot. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Andrzej Uryga, Wicestarosta Bartłomiej Gębala, Zastępca Dyrektora ds. Logistyki i Infrastruktury Wioletta Rudol, Pielęgniarka Naczelna Barbara Galus, przedstawiciele firmy BUDMET oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Termomodernizacja obejmuje trzy budynki szpitala:
etap I - w trakcie realizacji - budynek H - II i III piętro, oddziały: chirurgia urazowo-ortopedyczna i nefrologii.
etap II - podpisanie umowy z wykonawcą. Wartość umowy - 7 084 800 zł. Budynek A - oddziały szpitalne, budynek D - administracja, POZ, Dzienny Oddział Psychiatryczny, poradnie specjalistyczne. Zakres termomodernizacji: wymiana okien, instalacji c.o., instalacji ciepłej wody użytkowej, oświetlenia na LED, docieplenie stropodachu, montaż central wentylacyjnych wraz z automatyką i sterowaniem.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to 12 540 000 zł, kwota dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu: Budownictwo Energooszczędne to 11 249 821 zł.