Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Rozbudowa i przebudowa dróg przy Orlenie

Infrastruktura drogowa w gminach Chrzanów i Trzebinia w rejonie ORLEN Południe zostanie przebudowana i rozbudowana. Umowa z wykonawcą - STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z Wrocławia została podpisana.

Fot. Umowę podpisano 28 maja w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie
 

28 maja w chrzanowskim starostwie Dyrektor PZD w Chrzanowie podpisał umowę z wykonawcą - STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z Wrocławia na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych w gminach: Chrzanów i Trzebinia oraz budowę skrzyżowań i nowego odcinka drogi w kierunku Orlen Południe. Wartość inwestycji to 31 955 400 zł. Powiat pozyskał na ten cel 28 405 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wkład własny to 3 550 400 zł.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa poprzez stworzenie odcinka alternatywnej nowej drogi dla ruchu ciężkiego obsługującego Grupę Orlen w Trzebini, z jednoczesnym wykonaniem bezpiecznych skrzyżowań oraz około 3-kilometrowego połączenia ścieżką rowerową Chrzanowa i Trzebini, wraz z przebudową istniejących ulic: „łącznik” Działkowa i Wodzińska w Chrzanowie oraz ul. Sikorskiego w Trzebini. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2025 roku.  

W ramach projektu powstaną dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym, ok. 3 km ścieżek rowerowych i nowa droga dla ruchu ciężkiego obsługującego Grupę Orlen w Trzebini. Sumaryczna długość dróg objętych inwestycją to ok. 5,5 km.