Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie ma 70 lat - film

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej im. Adama Starzeńskiego w Płazie to wyjątkowa placówka, gdzie pracują osoby zaangażowane z otwartym sercem. Dziś świętowała swoje 70. urodziny. Film.

Fot. Obchody 70-lecia odbyły się w chrzanowskim MOKSiR

Pomimo słusznego wieku, jubilatka nie zwalnia tempa. W Domu mieszka 100 osób w wieku 29-98 lat, a pracuje 73. Jej załoga ma mnóstwo planów na przyszłość, nie boi się dalszych wyzwań i powtarza za Waltem Disneyem "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać".
Obchody jubileuszowe odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Uczestniczył w nich Starosta Bartłomiej Gębala, który przypomniał m.in. trudne lata 2020-2021 - lata pandemii koronawirusa, w których pracownicy PDPS w Płazie wykazali się wielkim poświęceniem i hartem ducha: - Za to Wam dziękuję - powiedział Starosta.

Podczas obchodów na ręce Dyrektora PDPS w Płazie Kazimiery Żmudzińskiej wręczono Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego "Srebrny Medal Polonia Minor w uznaniu za całokształt misji pełnionej na rzecz osób przewlekle chorych psychicznie dziękując za postawę otwartości i pracy na rzecz Małopolan".