Trwają spotkania poświęcone NGO w Małopolsce

Ponad trzysta osób wzięło udział w pierwszych dwóch spotkaniach poświęconych organizacjom pozarządowym województwa małopolskiego.

Zdjęcie auli pełnej osób. Dwie osoby przemawiają do audytorium. W tle ścianka z logotypem Województwa Małopolskiego.

Tematyka spotkań dotyczyła współpracy Województwa Małopolskiego z NGO i planów na nią w ramach otwartych konkursów ofert w 2025 roku. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega tryb małych grantów, jak przygotować i rozliczyć ofertę, w tym jak uniknąć podstawowych błędów formalnych. Przedstawiono również informacje o pozyskaniu funduszy europejskich oraz pieniędzy z programów rządowych. Ekspert z Narodowego Instytutu Wolności w Warszawie przybliżył zasady aplikowania o środki finansowe w 2025 roku, w ramach trwających obecnie programów PROO oraz NOWEFIO. Szkolenia są bezpłatne. Odbędą się jeszcze dwa spotkania z tego cyklu: w Oświęcimiu i w Nowym Sączu.

Szczegółowe relacje z tych wydarzeń znajdą Państwo pod linkamki: