Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Rowerem ku czci Papieża Polaka

W dniu 29 maja 2011 roku już po raz drugi wyruszył Zlot Rowerowy pn. „Wędruj z nami papieskimi szlakami”.

Rowerem ku czci Papieża Polaka

To kolejna tego typu inicjatywa w Powiecie Chrzanowskim zainicjowana przez Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie przy współpracy z Fundacją Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Komisją Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie.

Już tradycyjnie na starcie Zlotu przy Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie przywitał i pobłogosławił zebranych rowerzystów Ksiądz Andrzej Fyda, a słowo zachęty i życzenia szczęśliwej i szerokiej drogi skierował do zebranych uczestników Starosta Chrzanowski Adam Potocki.

Trasa tegorocznego Zlotu obejmowała w sumie ok. 40 km i przebiegała przez: Chrzanów - Żarki – Mętków.

Na mecie Zlotu, która znajdowała się tym razem przy XVIII w. modrzewiowym kościółku p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki, widokówki z mapą Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II oraz odblaski.

Najliczniejsza grupa rowerowa jaką okazała się grupa reprezentująca Komisję Turystyki Kolarskiej PTTK w  Chrzanowie (15 osób) otrzymała z rąk Wicestarosty Powiatu Chrzanowskiego Marii Siudy symboliczny puchar.

Na zakończenie Zlotu rowerzyści wzięli udział w uroczystej Polowej Mszy Świętej w intencji Jana Pawła II, która rozpoczęła się o godzinie 15.30.

Zlot rowerowy przyciągnął licznie nie tylko mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, ale także sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami okazując się kolejnym sukcesem organizacyjnym promującym turystykę pielgrzymkową na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział,a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na trasie Zlotu, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz za współpracę w organizacji tego wydarzenia Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie i Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie.