ZUS w Chrzanowie zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Porady ekspertów ZUS, punkty informacyjne specjalistów instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych to oferta, którą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przygotował na Dzień Osób z Niepełnosprawnością – w najbliższy piątek, 2 grudnia.

W piątek, 2 grudnia, w godzinach od 10 do 13, w związku z przypadającym dzień później Światowym Dniem Osób z Niepełnosprawnością, Oddział ZUS w Chrzanowie przygotował ofertę skierowaną do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i pracodawców.

Osoby, które odwiedzą w tym dniu Oddział ZUS w Chrzanowie, przy ul. Oświęcimskiej, będą mogły skorzystać z konsultacji z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnychoraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ponadto Eksperci ZUS będą udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentownej. Czas spędzony w placówce chrzanowskiego ZUS umilać będą prace na płótnie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chrzanowie Fundacji im. Brata Alberta.

Każda osoba, która odwiedzi placówkę ZUS otrzyma najnowsze wydanie Informatora
dla Osób Niepełnosprawnych oraz miesięcznik „Integracja” oraz będzie mogła dokonać pomiaru ciśnienia.

 

Anna Szaniawska

Regionalny rzecznik ZUS

w województwie małopolskim