Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat przekazał blisko 100 tys. zł pożyczki dla pierwszej organizacji pozarządowej - film TV Powiat

Powiat Chrzanowski wprowadził kolejną po "małych grantach" formę pomocy organizacjom pozarządowym - pożyczkę dla stowarzyszeń i fundacji na zadania współfinansowane z UE lub innych środków pomocowych realizowanych w Powiecie Chrzanowskim. Zobacz film. 

Wicestarosta, Starosta oraz prezesi Stajni Pałacowej

Fot. Od lewej: Wicestarosta Bartłomiej Gębala, Starosta Andrzej Uryga, Wiceprezes Stajni Pałacowej w Płazie Agnieszka Seremak i Karolina Derendarz, Prezes.

 

27 września podpisano pierwszą umowę na blisko 100 tys. zł ze Stajnią Pałacową w Płazie. Pożyczka jest na remont dachu w zabytkowym budynku stodoły, który ma być w przyszłości udostępniany na cele społeczne i kulturalne.

Stajnia Pałacowa znajduje się na terenie zabytkowych budynków gospodarczych przy Pałacu Adama Starzeńskiego w Płazie. Projekt remontu przewiduje wymianę dachu w stodole ze starej cementowej dachówki na ceramiczną, oddającą zabytkowy charakter. Wzmocnione zostaną także nadproża drzwiowe. Wymienione zostaną belki, krokwie oraz płatwie. Wyrównania wymaga także podłoga w budynku stodoły.

W wyremontowanej stodole będą odbywać się dożynki, wystawy malarskie, fotograficzne, a także, w razie niepogody, zajęcia z hipoterapii.

 

Czy wiesz, że…

Nowe narzędzie pozwoli organizacjom na zabezpieczenie w formie pożyczki z budżetu Powiatu środków na wkład własny do projektów, których same nie mogłyby sfinansować.  Pożyczka jest nieoprocentowana, a czas jej zwrotu zawsze będzie określany indywidualnie w umowie z daną organizacją. Decyzje o przyznaniu pożyczki każdorazowo podejmuje Zarząd Powiatu.