hm. Irena Piątek i nieżyjący już ks. Wojciech Bryja kolejnymi Zasłużonymi dla Powiatu Chrzanowskiego

Irena Piątek jest wieloletnim komendantem Hufca ZHP w Trzebini, a zmarły w październiku  ks. prałat Wojciech Bryja od 1986 roku był proboszczem parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. FILM. 

hm. Irena Piątek i  nieżyjący już ks. Wojciech Bryja kolejnymi Zasłużonymi dla Powiatu Chrzanowskiego

Fot. Od lewej: Krystyna Kozieł i Irena Piątek 

 

GALERIA ZDJĘĆ NA FACEBOOKU 

 

Wnioski o nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego" wpłynęły do starostwa 30 sierpnia 2017 roku. 19 września kapituła jednomyślnie je zaakceptowała. Radni powiatowi podjęli stosowne uchwały nadające tytuł podczas posiedzenia 27 września.

Laudację na cześć Ireny Piątek wygłosił Tadeusz Szybalski, radny powiatowy: - Harcerstwo dla druhny Ireny to sposób na życie, pasja, która wzbudza szacunek. W historii trzebińskiego harcerstwa zapisała piękną kartę. Dzięki jej staraniom hufiec ma Dom Harcerza i własną bazę obozową w Wiciach - przyznał Tadeusz Szybalski. 

- Jestem niezmiernie wzruszona. Bardzo dziękuję za zgłoszenie mojej kandydatury. Dziękuję za współpracę moim zuchom, harcerzom, instruktorom i seniorom, bo bez ich pomocy nie zrobiłabym nic. Jestem z wami i kocham was bardzo. Swoją kadencję rozpoczynałam kiedy burmistrzem Trzebini był Zbigniew Duda. To dzięki jego pomocy i wsparciu zaczęła się budowa bazy obozowej w Wiciach (gmina Darłowo). Potem kolejne wsparcie otrzymałam od burmistrza Adama Adamczyka. Dziękuję, że do dziś o nas pamięta. Wiadomo, że jeden człowiek niczego nie zrobi. Zrobi za to wiele z grupą przyjaciół - powiedziała hm. Irena Piątek podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego w minioną środę. 

Wzruszenia nie kryła również Krystyna Kozieł, siostra drugiego "Zasłużonego", ks. Wojciecha Bryi, który zmarł miesiąc przed uroczystą sesją. Z ziemią chrzanowską związany był od 1971 roku, gdy został wikariuszem parafii podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie.

- Społeczności lokalnej dziękuję za to, że byliście przy moim bracie do końca - mówiła Krystyna Kozieł. 

- Ksiądz prałat w szczególny sposób przyczynił się do materialnego, duchowego i społecznego rozwoju miasta i Gminy Chrzanów. Odcisnął na nim swoje pozytywne piętno. W pamięci chrzanowian pozostanie jako dobry, życzliwy człowiek oraz sprawny organizator i budowniczy ważnej w mieście świątyni. To kapłan darzony ogromnym szacunkiem i autorytetem zarówno przez parafian jak i przez mieszkańców Chrzanowa i ziemi chrzanowskiej – mówił Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski, który wygłosił laudację na cześć ks. Wojciecha Bryi.

- To pierwszy przypadek w historii kiedy w trakcie procedury o nadanie tytułu "Zasłużonego" opuścił nas kandydat. Pragnę jednak podkreślić, że z uwagi na fakt, iż ksiądz Wojciech Bryja kochał śpiew (a jako góral miał wspaniały głos), część artystyczna dzisiejszej sesji będzie na wesoło. To dla ciebie księże te tańce - zaznaczył Stanisław Dusza, przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego. 

 Uroczystość uświetnił występ zespołu "Krakowiaczek" z Grojca.